SMCJ20AHE3/57T är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 350
Littelfuse Inc.
I lager: 860
STMicroelectronics
Taiwan Semiconductor Corporation
STMicroelectronics
Microchip Technology
32,4V Klämma 46,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SMCJ20AHE3/57T
DigiKeys produktnummer
SMCJ20AHE3/57T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ20AHE3/57T
Beskrivning
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
46,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
20V
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - genombrott (min)
22,2V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
32,4V