SMCJ188A-E3/9AT är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
STMicroelectronics
I lager: 676
Datablad
Similar
STMicroelectronics
I lager: 3 044
328V Klämma 4,6A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SMCJ188A-E3/9AT
DigiKeys produktnummer
SMCJ188A-E3/9ATGITR-ND - Remsa och spole (TR)
SMCJ188A-E3/9ATGICT-ND - Remsbit (CT)
SMCJ188A-E3/9ATGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ188A-E3/9AT
Beskrivning
TVS DIODE 188VWM 328VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
4,6A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - backspänning (typ)
188V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
209V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
328V