SMCJ170CA-M3/9AT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 1 522
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Central Semiconductor Corp
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 947
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
Diodes Incorporated
I lager: 901
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Similar
275V Klämma 5,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
DO-214AB, SMC
SMCJ170CA-M3/9AT
DigiKeys produktnummer
SMCJ170CA-M3/9AT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ170CA-M3/9AT
Beskrivning
TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
5,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
170V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
189V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
275V