SMCJ170A-E3/57T | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | SMCJ170A-E3/57T |
Beskrivning | TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AB |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 275V Klämma 5,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ) |
Datablad | Datablad |
Kategori | Ström - toppuls (10/1000 µs) 5,5A |
Tillv. | Effekt - toppuls 1500W (1,5kW) |
Serie | Nätmatningsskydd Nej |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar General Purpose |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur -55°C-150°C (TJ) |
Typ Zener | Monteringstyp Ytmontering |
Enkelriktade kanaler 1 | Inkapsling/låda DO-214AB, SMC |
Spänning - backspänning (typ) 170V | Leverantörens enhetsförpackning |
Spänning - genombrott (min) 189V | Basproduktens nummer |
Spänning - begränsning (max) @ Ipp 275V |