SMCJ160AHE3/57T är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Littelfuse Inc.
I lager: 9 448
Microchip Technology
I lager: 307
Bourns Inc.
Comchip Technology
259V Klämma 5,8A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SMCJ160AHE3/57T
DigiKeys produktnummer
SMCJ160AHE3/57T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ160AHE3/57T
Beskrivning
TVS DIODE 160VWM 259VC DO214AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
5,8A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
160V
Spänning - genombrott (min)
178V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
259V