SMCJ160A-E3/9AT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Littelfuse Inc.
STMicroelectronics
Microchip Technology
I lager: 307
Bourns Inc.
Comchip Technology
259V Klämma 5,8A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SMCJ160A-E3/9AT
DigiKeys produktnummer
SMCJ160A-E3/9AT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ160A-E3/9AT
Beskrivning
TVS DIODE 160VWM 259VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
5,8A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
160V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
178V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
259V