SMCJ15CAHE3/9AT är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 751
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
I lager: 0
Littelfuse Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
Bourns Inc.
Diodes Incorporated
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Similar
I lager: 116
Similar
I lager: 602
STMicroelectronics
24,4V Klämma 61,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SMCJ15CAHE3/9AT
DigiKeys produktnummer
SMCJ15CAHE3/9AT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ15CAHE3/9AT
Beskrivning
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SMCJ15CAHE3/9AT Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
61,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
15V
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - genombrott (min)
16,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
24,4V