SMCJ15AHE3/9AT är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
Similar
Littelfuse Inc.
STMicroelectronics
YAGEO
YAGEO
STMicroelectronics
Microchip Technology
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 240
24,4V Klämma 61,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SMCJ15AHE3/9AT
DigiKeys produktnummer
SMCJ15AHE3/9AT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ15AHE3/9AT
Beskrivning
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
61,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
15V
Spänning - genombrott (min)
16,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
24,4V