SMCJ150CAHM3/I är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
243V Klämma 6,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
DO-214AB, SMC
SMCJ150CAHM3/I
DigiKeys produktnummer
SMCJ150CAHM3/I-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ150CAHM3/I
Beskrivning
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Serie
Tillämpningar
Telekom
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
150V
Spänning - genombrott (min)
167V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
243V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
6,2A