SMCJ130CAHE3/57T är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 162
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
I lager: 0
Central Semiconductor Corp
Taiwan Semiconductor Corporation
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Similar
Similar
STMicroelectronics
209V Klämma 7,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SMCJ130CAHE3/57T
DigiKeys produktnummer
SMCJ130CAHE3/57T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ130CAHE3/57T
Beskrivning
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SMCJ130CAHE3/57T Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
7,2A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
130V
Spänning - genombrott (min)
144V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
209V