SMCG85CAHE3/57T är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
137V Klämma 10,9A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCG)
SMCG85CAHE3/57T
DigiKeys produktnummer
SMCG85CAHE3/57T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCG85CAHE3/57T
Beskrivning
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
10,9A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
85V
Inkapsling/låda
DO-215AB, SMC måsvinge
Spänning - genombrott (min)
94,4V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
137V