SMCG40CA-E3/57T är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Littelfuse Inc.
Uppgradering
Littelfuse Inc.
Similar
STMicroelectronics
64,5V Klämma 23,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCG)
SMCG40CA-E3/57T
DigiKeys produktnummer
SMCG40CA-E3/57T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCG40CA-E3/57T
Beskrivning
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
23,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-215AB, SMC måsvinge
Spänning - backspänning (typ)
40V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
44,4V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
64,5V