SMCG30CA-M3/9AT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Littelfuse Inc.
Uppgradering
Littelfuse Inc.
48,4V Klämma 31A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCG)
SMCG30CA-M3/9AT
DigiKeys produktnummer
SMCG30CA-M3/9AT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCG30CA-M3/9AT
Beskrivning
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
31A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
30V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
33,3V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
48,4V