SMCG28AHE3/57T
DigiKeys produktnummer
SMCG28AHE3/57T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCG28AHE3/57T
Beskrivning
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
45,4V Klämma 33A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCG)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
33A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
28V
Inkapsling/låda
DO-215AB, SMC måsvinge
Spänning - genombrott (min)
31,1V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
45,4V