SMC5K60A-M3/I
DigiKeys produktnummer
SMC5K60A-M3/IGITR-ND - Remsa och spole (TR)
SMC5K60A-M3/IGICT-ND - Remsbit (CT)
SMC5K60A-M3/IGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMC5K60A-M3/I
Beskrivning
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AB
Detaljerad beskrivning
96,8V Klämma 51,7A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
51,7A
Tillv.
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
60V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
66,7V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
96,8V