SMC3K54CAHM3/57 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 2 165
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Central Semiconductor Corp
Littelfuse Inc.
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Similar
Similar
I lager: 377
Bourns Inc.
I lager: 714
Bourns Inc.
87,1V Klämma 34,4A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SMC3K54CAHM3/57
DigiKeys produktnummer
SMC3K54CAHM3/57-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMC3K54CAHM3/57
Beskrivning
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SMC3K54CAHM3/57 Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
34,4A
Tillv.
Effekt - toppuls
3000W (3kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
54V
Spänning - genombrott (min)
60V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
87,1V