SMC3K30CAHM3/9A är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 961
Datablad
Direkt
Central Semiconductor Corp
I lager: 0
Datablad
STMicroelectronics
I lager: 3 528
STMicroelectronics
Littelfuse Inc.
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Similar
Similar
I lager: 243
Bourns Inc.
YAGEO
YAGEO
48,4V Klämma 62A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SMC3K30CAHM3/9A
DigiKeys produktnummer
SMC3K30CAHM3/9A-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMC3K30CAHM3/9A
Beskrivning
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SMC3K30CAHM3/9A Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
62A
Tillv.
Effekt - toppuls
3000W (3kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
30V
Spänning - genombrott (min)
33,3V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
48,4V