SMC3K26CAHM3/57
DigiKeys produktnummer
112-SMC3K26CAHM3/57TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-SMC3K26CAHM3/57CT-ND - Remsbit (CT)
112-SMC3K26CAHM3/57DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMC3K26CAHM3/57
Beskrivning
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
42,1V Klämma 71,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SMC3K26CAHM3/57 Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
71,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
3000W (3kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
26V
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - genombrott (min)
28,9V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
42,1V