SMBJ8.5D-M3/H
DigiKeys produktnummer
SMBJ8.5D-M3/HGITR-ND - Remsa och spole (TR)
SMBJ8.5D-M3/HGICT-ND - Remsbit (CT)
SMBJ8.5D-M3/HGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ8.5D-M3/H
Beskrivning
TVS DIODE 8.5VWM 14.3V DO214AA
Detaljerad beskrivning
14,3V Klämma 42,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
42,2A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
General Purpose
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - backspänning (typ)
8,5V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
9,57V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
14,3V