SMBJ8.5A-E3/5B är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 298
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
Littelfuse Inc.
STMicroelectronics
Microchip Technology
Comchip Technology
14,4V Klämma 41,7A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ8.5A-E3/5B
DigiKeys produktnummer
SMBJ8.5A-E3/5B-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ8.5A-E3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 8.5VWM 14.4V DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
41,7A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
General Purpose
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - backspänning (typ)
8,5V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
9,44V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
14,4V