SMBJ8.5A-E3/52 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | SMBJ8.5A-E3/52 |
Beskrivning | TVS DIODE 8.5VWM 14.4V DO214AA |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 14,4V Klämma 41,7A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | SMBJ8.5A-E3/52 Modeller |
Kategori | Ström - toppuls (10/1000 µs) 41,7A |
Tillv. | Effekt - toppuls 600W |
Serie | Nätmatningsskydd Nej |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar General Purpose |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur -55°C-150°C (TJ) |
Typ Zener | Monteringstyp Ytmontering |
Enkelriktade kanaler 1 | Inkapsling/låda DO-214AA, SMB |
Spänning - backspänning (typ) 8,5V | Leverantörens enhetsförpackning |
Spänning - genombrott (min) 9,44V | Basproduktens nummer |
Spänning - begränsning (max) @ Ipp 14,4V |