SMBJ64AHM3/I
DigiKeys produktnummer
SMBJ64AHM3/I-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ64AHM3/I
Beskrivning
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
103V Klämma 5,8A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
Kategori
Effekt - toppuls
600W
Serie
Tillämpningar
Telekom
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
64V
Spänning - genombrott (min)
71,1V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
103V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
5,8A