SMBJ60D-M3/I är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
95,5V Klämma 6,28A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ60D-M3/I
DigiKeys produktnummer
SMBJ60D-M3/IGITR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ60D-M3/I
Beskrivning
TVS DIODE 60VWM 95.5VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
6,28A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
60V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
67,7V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
95,5V