SMBJ60CAHE3/52 är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 2 557
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Central Semiconductor Corp
Comchip Technology
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
Diodes Incorporated
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Comchip Technology
96,8V Klämma 6,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ60CAHE3/52
DigiKeys produktnummer
SMBJ60CAHE3/52GITR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ60CAHE3/52
Beskrivning
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
6,2A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
60V
Spänning - genombrott (min)
66,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
96,8V