SMBJ54D-M3/H är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
I lager: 3 057
Datablad
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Littelfuse Inc.
Diodes Incorporated
Littelfuse Inc.
YAGEO
YAGEO
85,9V Klämma 7A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ54D-M3/H
DigiKeys produktnummer
SMBJ54D-M3/HGITR-ND - Remsa och spole (TR)
SMBJ54D-M3/HGICT-ND - Remsbit (CT)
SMBJ54D-M3/HGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ54D-M3/H
Beskrivning
TVS DIODE 54VWM 85.9VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
7A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - backspänning (typ)
54V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
60,9V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
85,9V