SMBJ51AHE3/52 är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 7 096
Datablad
Similar
STMicroelectronics
I lager: 6 916
Datablad
Similar
YAGEO
YAGEO
82,4V Klämma 7,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ51AHE3/52
DigiKeys produktnummer
SMBJ51AHE3/52GITR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ51AHE3/52
Beskrivning
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
7,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
51V
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - genombrott (min)
56,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
82,4V