SMBJ43CA-E3/5B är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 2 332
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Diodes Incorporated
Microchip Technology
Comchip Technology
Uppgradering
Littelfuse Inc.
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Similar
Littelfuse Inc.
69,4V Klämma 8,6A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ43CA-E3/5B
DigiKeys produktnummer
SMBJ43CA-E3/5BGITR-ND - Remsa och spole (TR)
SMBJ43CA-E3/5BGICT-ND - Remsbit (CT)
SMBJ43CA-E3/5BGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ43CA-E3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
8,6A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - backspänning (typ)
43V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
47,8V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
69,4V