SMBJ40CA-E3/52
DigiKeys produktnummer
SMBJ40CA-E3/52GITR-ND - Remsa och spole (TR)
SMBJ40CA-E3/52GICT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ40CA-E3/52
Beskrivning
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
64,5V Klämma 9,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SMBJ40CA-E3/52 Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
9,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
40V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
44,4V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
64,5V