SMBJ33AHE3/5B är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 7 204
Datablad
Direkt
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 8 012
Datablad
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
53,3V Klämma 11,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ33AHE3/5B
DigiKeys produktnummer
SMBJ33AHE3/5BGITR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ33AHE3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
11,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Spänning - backspänning (typ)
33V
Spänning - genombrott (min)
36,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
53,3V