SMBJ30CA-E3/5B
DigiKeys produktnummer
SMBJ30CA-E3/5BGITR-ND - Remsa och spole (TR)
SMBJ30CA-E3/5BGICT-ND - Remsbit (CT)
SMBJ30CA-E3/5BGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ30CA-E3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
48,4V Klämma 12,4A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
12,4A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - backspänning (typ)
30V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
33,3V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
48,4V