SMBJ20A-M3/5B är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
I lager: 3 185
Datablad
Direkt
Taiwan Semiconductor Corporation
Similar
YAGEO
YAGEO
I lager: 500
Littelfuse Inc.
Littelfuse Inc.
32,4V Klämma 18,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ20A-M3/5B
DigiKeys produktnummer
SMBJ20A-M3/5B-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ20A-M3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
18,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
20V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
22,2V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
32,4V