SMBJ18AHE3/5B är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 14 814
Datablad
Similar
STMicroelectronics
Similar
STMicroelectronics
YAGEO
YAGEO
29,2V Klämma 20,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ18AHE3/5B
DigiKeys produktnummer
SMBJ18AHE3/5B-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ18AHE3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
20,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
18V
Spänning - genombrott (min)
20V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
29,2V