SMBJ18A-E3/5B är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Taiwan Semiconductor Corporation
Similar
Similar
Diotec Semiconductor
Littelfuse Inc.
STMicroelectronics
29,2V Klämma 20,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ18A-E3/5B
DigiKeys produktnummer
SMBJ18A-E3/5BGITR-ND - Remsa och spole (TR)
SMBJ18A-E3/5BGICT-ND - Remsbit (CT)
SMBJ18A-E3/5BGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ18A-E3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
20,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
18V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
20V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
29,2V