SMBJ17A-E3/5B är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Taiwan Semiconductor Corporation
Similar
Similar
Littelfuse Inc.
Littelfuse Inc.
YAGEO
YAGEO
I lager: 500
STMicroelectronics
27,6V Klämma 21,7A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ17A-E3/5B
DigiKeys produktnummer
SMBJ17A-E3/5B-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ17A-E3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
21,7A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
17V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
18,9V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
27,6V