SMBJ16A-M3/5B är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 6 400
Datablad
Similar
I lager: 0
Datablad
Direkt
Taiwan Semiconductor Corporation
Similar
YAGEO
YAGEO
26V Klämma 23,1A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ16A-M3/5B
DigiKeys produktnummer
SMBJ16A-M3/5B-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ16A-M3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
23,1A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Tillämpningar
General Purpose
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
16V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
17,8V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
26V