SMBJ160CAHE3/5B är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 938
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
I lager: 0
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
Diodes Incorporated
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Similar
Comchip Technology
Similar
Comchip Technology
259V Klämma 2,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ160CAHE3/5B
DigiKeys produktnummer
SMBJ160CAHE3/5B-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ160CAHE3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 160VWM 259VC DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
2,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
160V
Spänning - genombrott (min)
178V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
259V