SMBJ15AHM3/H
DigiKeys produktnummer
SMBJ15AHM3/H-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ15AHM3/H
Beskrivning
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
24,4V Klämma 24,6A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
Kategori
Effekt - toppuls
600W
Serie
Tillämpningar
Telekom
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
15V
Spänning - genombrott (min)
16,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
24,4V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
24,6A