SMBJ150D-M3/I | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | SMBJ150D-M3/I |
Beskrivning | TVS DIODE 150VWM 239VC DO214AA |
Tillverkarens standardleveranstid | 10 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 239V Klämma 2,53A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ) |
Datablad | Datablad |
Kategori | Ström - toppuls (10/1000 µs) 2,53A |
Tillv. | Effekt - toppuls 600W |
Serie | Nätmatningsskydd Nej |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar General Purpose |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur -55°C-150°C (TJ) |
Typ Zener | Monteringstyp Ytmontering |
Enkelriktade kanaler 1 | Inkapsling/låda DO-214AA, SMB |
Spänning - backspänning (typ) 150V | Leverantörens enhetsförpackning |
Spänning - genombrott (min) 170V | Basproduktens nummer |
Spänning - begränsning (max) @ Ipp 239V |