SMBJ150A-M3/52 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
I lager: 5 486
Datablad
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Similar
Diotec Semiconductor
Littelfuse Inc.
243V Klämma 2,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ150A-M3/52
DigiKeys produktnummer
SMBJ150A-M3/52-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ150A-M3/52
Beskrivning
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
2,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Tillämpningar
General Purpose
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
150V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
167V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
243V