SMBJ13AHM3/I
DigiKeys produktnummer
SMBJ13AHM3/I-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ13AHM3/I
Beskrivning
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
21,5V Klämma 27,9A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
Kategori
Effekt - toppuls
600W
Serie
Tillämpningar
Telekom
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
13V
Spänning - genombrott (min)
14,4V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
21,5V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
27,9A