SMBJ120AHE3/5B är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
I lager: 0
Datablad
Direkt
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 4 608
Datablad
193V Klämma 3,1A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ120AHE3/5B
DigiKeys produktnummer
SMBJ120AHE3/5B-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ120AHE3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
3,1A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
120V
Spänning - genombrott (min)
133V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
193V