SMBJ100AHE3/52 är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 15 693
Datablad
Similar
STMicroelectronics
162V Klämma 3,7A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ100AHE3/52
DigiKeys produktnummer
SMBJ100AHE3/52-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ100AHE3/52
Beskrivning
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
3,7A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
100V
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - genombrott (min)
111V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
162V