SMBG26C-E3/5B har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
46,6V Klämma 12,9A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBG)
SMBG26C-E3/5B
DigiKeys produktnummer
SMBG26C-E3/5B-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBG26C-E3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 26VWM 46.6VC DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
12,9A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-215AA, SMB måsvinge
Spänning - backspänning (typ)
26V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
28,9V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
46,6V