SMBG20AHE3/52
DigiKeys produktnummer
SMBG20AHE3/52-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBG20AHE3/52
Beskrivning
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AA
Detaljerad beskrivning
32,4V Klämma 18,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBG)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
18,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
20V
Inkapsling/låda
DO-215AA, SMB måsvinge
Spänning - genombrott (min)
22,2V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
32,4V