SMB8J6.5CA-E3/5B är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
I lager: 0
Datablad
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Semtech Corporation
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
Diodes Incorporated
Littelfuse Inc.
STMicroelectronics
Microchip Technology
Microchip Technology
Comchip Technology
Comchip Technology
11,2V Klämma 71,4A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
SMB8J6.5CA-E3/5B
DigiKeys produktnummer
SMB8J6.5CA-E3/5B-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMB8J6.5CA-E3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 6.5VWM 11.2V DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SMB8J6.5CA-E3/5B Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
71,4A
Tillv.
Effekt - toppuls
800W
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
6,5V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
7,22V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
11,2V