SMB8J18CAHE3/5B är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
I lager: 2 318
Similar
Central Semiconductor Corp
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Bourns Inc.
I lager: 190
Semtech Corporation
Littelfuse Inc.
YAGEO
YAGEO
Littelfuse Inc.
STMicroelectronics
Microchip Technology
Microchip Technology
Comchip Technology
29,2V Klämma 27,4A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
SMB8J18CAHE3/5B
DigiKeys produktnummer
SMB8J18CAHE3/5B-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMB8J18CAHE3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
27,4A
Tillv.
Effekt - toppuls
800W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
18V
Spänning - genombrott (min)
20V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
29,2V