SMB10J6.5AHM3/H
DigiKeys produktnummer
SMB10J6.5AHM3/H-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMB10J6.5AHM3/H
Beskrivning
TVS DIODE 6.5VWM 11.2V DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
11,2V Klämma 89,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
Kategori
Effekt - toppuls
1000W (1kW)
Tillämpningar
Telekom
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
6,5V
Spänning - genombrott (min)
7,22V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
11,2V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
89,3A