SMB10J40A-M3/5B är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 0
Datablad
Similar
Semtech Corporation
I lager: 3 000
Datablad
Bourns Inc.
Littelfuse Inc.
Diodes Incorporated
Comchip Technology
64,5V Klämma 15,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMB10J40A-M3/5B
DigiKeys produktnummer
SMB10J40A-M3/5B-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMB10J40A-M3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
15,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
1000W (1kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
40V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
44,4V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
64,5V