SMB10J30A-E3/52
DigiKeys produktnummer
SMB10J30A-E3/52GITR-ND - Remsa och spole (TR)
SMB10J30A-E3/52GICT-ND - Remsbit (CT)
SMB10J30A-E3/52GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMB10J30A-E3/52
Beskrivning
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
48,4V Klämma 20,7A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
20,7A
Tillv.
Effekt - toppuls
1000W (1kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - backspänning (typ)
30V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
33,3V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
48,4V