SMB10J17AHM3/I
DigiKeys produktnummer
SMB10J17AHM3/I-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMB10J17AHM3/I
Beskrivning
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
27,6V Klämma 36,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
Kategori
Effekt - toppuls
1000W (1kW)
Tillämpningar
Telekom
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
17V
Spänning - genombrott (min)
18,9V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
27,6V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
36,2A